English polski
Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

AKTUALNOŚCI

Warsztaty ECVET dla beneficjentów projektów mobilności
11 kwietnia 2018, Warszawa, godz. 10.00-15.00
19 kwietnia 2018
, Warszawa, godz. 10.00-15.00

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dotyczące stosowania systemu ECVET w projektach mobilności edukacyjnej realizowanych w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Warsztaty odbędą się:

- 11 kwietnia 2018 r.w Atrium Tower, Al. Jana Pawła II 25

rejestracja

lub (1 dzień do wyboru):

- 19 kwietnia 2018 r., w siedzibie FRSE, Aleje Jerozolimskie 142A

rejestracja

Spotkanie będzie prowadzone przez Ekspertów ECVET. Głównym celem warsztatów jest umożliwienie uczestnikom dyskusji na temat praktycznego wykorzystania systemu ECVET w projektach mobilności edukacyjnej.

Rejestracja na warsztaty odbywa się za pośrednictwem niniejszej strony internetowej i trwa do 4 kwietnia br. lub do wyczerpania limitu miejsc. Obowiązuje kolejność zapisów. W warsztatach może wziąć udział jedna osoba z danej instytucji, dodatkowe osoby będa rejestrowane na listę rezerwową.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, koszty podróży pokrywają uczestnicy.Ruszył konkurs na wyłonienie Regionalnych Punktów Informacyjnych programu Erasmus+

Regionalne Punkty Informacyjne (RPI) powołane zostały z inicjatywy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Ich funkcjonowanie obejmie okres od marca 2018 r. do końca 2020 r. Finalnie powstanie 16 punktów – po jednym w każdym województwie. W konkursie na RPI mogą wziąć udział organizacje/instytucje posiadające kadrę doświadczoną w realizacji projektów programu Erasmus+ oraz znającą programy FRSE.

Nadrzędnym celem działalności Regionalnych Punktów Informacyjnych jest przekazanie uczestnikom spotkań wiedzy na temat możliwości programów zarządzanych przez FRSE, w szczególności Erasmus+, a także prezentacja wyników programu, prowadzące w konsekwencji do zwiększenia poziomu wiedzy na temat programu w regionach.

RPI przede wszystkim reprezentuje Narodową Agencję Programu Erasmus+ w swoim środowisku lokalnym. Pełni wyłącznie funkcję informacyjną, nie konsultacyjną czy szkoleniową. Głównym zadaniem Punktów jest promocja programu poprzez organizację spotkań informacyjnych, współpracę z mediami, pomoc w konferencjach regionalnych czy prowadzenie punktu informacyjnego. RPI nie ponosi żadnych kosztów związanych ze swoją działalnością. Przedstawiciele wykonują swoją pracę bezpłatnie, ale w zamian zyskują wiele przywilejów, zdobywają nowe kompetencje, umiejętności i doświadczenie zawodowe, mają możliwość korzystania ze szkoleń tematycznych, a także biorą udział w konkursie przeznaczonym wyłącznie dla RPI.

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zapewni Regionalnym Punktom Informacyjnym wsparcie merytoryczne i techniczne oraz opłaci wszelkie materiały, oznakowanie i promocję punktów.

Rekrutacja trwa od 12 do 28 lutego 2018 r.

Wszystkie materiały informacyjne, opisujące szczegółowo zasady działalności RPI, korzyści dla punktów informacyjnych, wsparcie Narodowej Agencji Programu Erasmus+, a także warunki rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie: www.erasmusplus.org.pl/punktyregionalne.Materiały z warsztatów ECVET dla beneficjentów projektów mobilności
13 i 14 grudnia 2017 r.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z warsztatów ECVET zorganizowanych 13 i 14 grudnia 2017 r. w Warszawie: zakładka Warsztaty ECVET.

Nowy skład Zespołu Ekspertów ECVET

Od 1 lipca 2017 r. Zespół Ekspertów ECVET będzie działał w nowym składzie, liczącym 9 osób z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz 8 osób z ramienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dane kontaktowe Ekspertów ECVET zostaną wkrótce zamieszczone w zakładce Eksperci.

Przewodnik ECVET dla beneficjentów programu Erasmus+

Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszej publikacji opracowanej przez Zespół Ekspertów ECVET pt. "Wykorzystanie założeń systemu ECVET
w projektach mobilności edukacyjnej w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe programu Erasmus+"
. Materiał jest przeznaczony przede wszystkim dla osób planujących lub realizujących projekty mobilności edukacyjnej z wykorzystaniem założeń systemu ECVET: koordynatorów
projektów, dyrektorów instytucji, trenerów, instruktorów, nauczycieli oraz metodyków, a także innych osób zaangażowanych w realizację projektu i współpracę z partnerami zagranicznymi. W publikacji zostały przedstawione przykłady dobrych praktyk w zakresie realizacji projektów mobilności z ECVET.

ARCHIWUM WYDARZEŃ

Warsztaty ECVET dla beneficjentów projektów mobilności
13 i 14 grudnia 2017 r.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dotyczące stosowania systemu ECVET w projektach mobilności edukacyjnej realizowanych w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Warsztaty odbędą się 13 i 14 grudnia 2017 r. (1 dzien do wyboru) w Warszawie, w Warszawskim Domu Technika NOT. Spotkanie będzie prowadzone przez Ekspertów ECVET.

Głównym celem warsztatów jest umożliwienie uczestnikom dyskusji na temat praktycznego wykorzystania systemu ECVET w projektach mobilności edukacyjnej.

Rejestracja na warsztaty odbywa się za pośrednictwem niniejszej strony internetowej  i trwa do 6 grudnia 2017 r. lub do wyczerpania limitu miejsc. Obowiązuje kolejność zapisów. W warsztatach może wziąć udział jedna osoba z danej instytucji, dodatkowe osoby będa rejestrowane na listę rezerwową.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, koszty podróży pokrywają uczestnicy.

Konferencja ECVET inaugurująca Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce
20.11.2017, Warszawa

Już 20.11.2017 w Centrum Konferencyjnym PGE Narodowy, odbędzie się konferencja „Edukacja z praktyką – partnerstwa na rzecz dualnego kształcenia zawodowego”, promująca ideę Europejskiego systemu akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training).

Głównym celem konferencji  jest promocja kształcenia i szkolenia zawodowego poprzez prezentację doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie działań na rzecz rozwoju kompetencji, umiejętności i talentów. Spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany informacji na temat wartości dodanej systemu ECVET w tworzeniu partnerstw międzynarodowych oraz we wspieraniu współpracy szkół zawodowych i uczelni z rynkiem pracy, w tym w obszarze kształcenia dualnego. Istotnym elementem będzie ponadto tematyka doradztwa edukacyjno-zawodowego i jego rola w budowaniu ścieżek kariery.

W trakcie sesji tematycznych zaproszeni goście podzielą się opiniami na temat tworzenia i działania partnerstw szkół zawodowych i wyższych z pracodawcami, kształcenia dualnego na poziomie wyższym, a także zaprezentują rozwiązania dotyczące doradztwa edukacyjno-zawodowego, oraz walidacji efektów uczenia się uzyskanych poza systemem edukacji formalnej na uczelniach.

Punktem kulminacyjnym konferencji będzie pokaz praktycznych umiejętności uczniów ze szkół zawodowych uczestniczących w programie Erasmus+.

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli szkół zawodowych, centrów kształcenia ustawicznego i praktycznego, szkół wyższych, stowarzyszeń branżowych, małych i średnich przedsiębiorstw, pracodawców oraz doradców zawodowi , ekspertów z instytucji edukacyjnych oraz z dziedziny kształcenia i szkolenia zawodowego.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony internetowej http://konferencje.frse.org.pl/register/174/lang:pl i trwa do 10 listopada br.20.04.2017 KONFERENCJA EDUINSPIRACJE, ŁÓDŹ

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+, Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji zapraszają do udziału w konferencji EDUinspiracje Zawodowo, która odbędzie się 20 kwietnia 2017 roku w Łodzi, w Parku Naukowo-Technologicznym Bionanopark.

Konferencja jest organizowana w ramach kampanii promującej rozwój kształcenia zawodowego w kontekście realizowanej reformy oświaty oraz w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w 2017 roku.

EDUinspiracje Zawodowo to cykl konferencji regionalnych, których celem jest pokazanie, w jaki sposób skutecznie i efektywnie można wykorzystać fundusze europejskie na realizację zadań oświatowych w odwołaniu do priorytetów polityki krajowej i europejskiej. Zaproszeni na spotkanie prelegenci przedstawią wyzwania dla edukacji zawodowej w regionie, omówią możliwości nawiązania współpracy szkół zawodowych z pracodawcami oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli kształcenia praktycznego. Z udziałem ekspertów podejmiemy także dyskusję w debacie podsumowującej konferencję pt. „Jak wspierać dialog edukacji z biznesem?”.

Konferencja adresowana jest do samorządów, dyrektorów szkół zawodowych, nauczycieli, doradców zawodowych, ośrodków doskonalenia oraz pracodawców i organizacji branżowych. 

Udział w spotkaniu bezpłatny. Rejestracja otwarta do wyczerpania miejsc na stronie: http://eduinspiracje.org.pl/konferencje/lodz/ 

21.02.2017 KONFERENCJA EDUINSPIRACJE, BIAŁYSTOK

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+, Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają do udziału w konferencji EDUinspiracje, która odbędzie się 21 lutego 2017 roku w godzinach 10:15-15:30 na Uniwersytecie w Białymstoku. POBIERZ PROGRAM KONFERENCJI

05.12.2016 KONFERENCJA ECVET

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami z konferencji pt. „Kształcenie i szkolenia zawodowe - rozwój kompetencji, umiejętności i talentów”, która odbyła się 5 grudnia 2016 r. w Warszawie.

Materiały są dostępne na stronie konferencji: http://konferencje.frse.org.pl/ECVET-2016.

18.11.2016 WARSZTATY ECVET

Materiały z warsztatów są dostępne w zakładce Materiały.

 • W razie pytań

  • – dotyczących spraw administracyjnych i technicznych:
   Aleksandra Bałchan-Wiśniewska
   tel. : 22-46-31-302
   ecvet@frse.org.pl